Google+ ANS Świdnica nieruchomości
This is an example of a HTML caption with a link.

Ogłoszenie numer: US-0103

RodzajSprzedaż
NameDziałka
Cena1.00zł
Cena za metr0zł/m2
Numer ofertyUS-0103
Powierzchnia73100.00m2
Rodzaj działkiInwestycyjna
Położeniegórka okolica
MiejscowośćRzeczka
OpisCena do uzgodnienia!

Do sprzedania (oferta na wyłączność) grunty pod inwestycję w górskiej miejscowości Rzeczka (Gmina Walim). Łączna powierzchnia terenu to 7,31 ha na co składa się 5.400 m2 działki przeznaczonej pod zabudowę mieszkaniowo - pensjonatową. Pozostała cześć terenu to użytki zielone (teren częściowo zalesiony) z możliwością wykorzystania ich do celów rekreacji i sportów zimowych. Całość to doskonała inwestycja na budowę hotelu, pensjonatu lub domu spokojnej starości.

Rzeczka to piękna górska miejscowość położona w obrębie Sudetów Środkowych, u podnóża Wielkiej Sowy. Zabudowania miejscowości, ciągną się ponad trzy kilometry, wzdłuż drogi pnącej się w górę, z Walimia do Nowej Rudy. Jadąc drogą na tym odcinku, pokonamy 250 metrową różnice i zobaczymy, większość ciekawej zabudowy Rzeczki, ciągnącej się do Przełęczy Sokola (754m n.p.m.). gdzie Rzeczka graniczy czy tez łączy się z Sokolcem.

Sport narciarski na terenie Rzeczki i Sokolca ma bardzo bogatą tradycje od wielu lat, już w XIX wieku w okolicach Przełęczy Sokolej pojawiały się liczne rzesze narciarzy, mimo braku wyciągów - narciarstwo było w ówczesnych czasach bardzo popularnym sportem narodowym. Głównie ze stolicy Niemiec w Góry Sowie kursowały specjalne pociągi wypełnione po brzegi tłumami chętnych, do zakładania drewnianych ,,desek'' na sowio górskich stokach. Rzeczka to miejscowość znana z wielu walorów turystycznych, a także interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Śnieg może spaść tu nawet pod koniec maja, a łagodne nasłonecznione stoki kuszą narciarzy. Do Rzeczki można dojechać zarówno od strony Walimia i od strony Ludwikowic. Ze względu na rozbudowaną bazę noclegową i położenie, Rzeczka jest doskonałym punktem wypadowym w masyw Wielkiej Sowy i Włodarza. W masywie Wielkiej Sowy – w pobliżu schroniska Sowa możemy liczyć na przetarte przez innych narciarzy trasy biegowe. Jest to bardzo atrakcyjna sieć około 20 km tras powyżej 800, 900m n.p.m., dlatego śnieg na nich trzyma się naprawdę długo. Od 2012 roku trasy zostały oficjalnie otwarte i ratrakowane, przez Stowarzyszenie Gmin Sowiogórskich "Góry Sowie''.

Ośrodek narciarski Rzeczka posiada wyciągi zlokalizowane na Przełęczy Sokolej i jeden osobny wyciąg "Na Stoku” położony poniżej przełęczy w środkowej części Rzeczki. Wyciągi Sokolca i Rzeczki wraz ze stokami, tworzą duży ośrodek narciarski z pełną skalą trudności tras zjazdowych.

Kompleks wyciągów narciarskich Górnik to cztery wyciągi, z czego trzy orczykowe i jeden talerzowy, o długości od 380 do 600 metrów i różnicy poziomów od 74 do 100 m. Zróżnicowane trasy od łatwych do trudnych, czas zjazdu 3 - 4 minuty. Na miejscu liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego - z możliwością wykupienia lekcji nauki narciarstwa zjazdowego u instruktorów PZN.